TAZH226K020CBSZ0823
Mfr.Part #
TAZH226K020CBSZ0823
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Reach Compliance Code :
not_compliant
Length :
7.24mm
Packaging :
Bulk
Tan Delta :
0.06
Negative Tolerance :
10%
Size Code :
Positive Tolerance :
10%
HTS Code :
Operating Temperature (Max) :
155°C
Polarity :
POLARIZED
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Number of Terminations :
2
Leakage Current :
0.004mA
Capacitance :
22µF
ECCN Code :
EAR99
ESR :
900 mΩ
Surface Mount :
yes
Package / Case :
H
Width :
3.81mm
Ripple Current :
160mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Shape :
J BEND
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated DC :
20V