TAZH226J025LBSZ0000
Mfr.Part #
TAZH226J025LBSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Ripple Current :
370mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
JESD-609 Code :
e0
Negative Tolerance :
5%
Mounting Feature :
Surface Mount
Positive Tolerance :
5%
Size Code :
Leakage Current :
0.006mA
Tan Delta :
0.06
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Weight :
335mg
Capacitance :
22µF
HTS Code :
Reach Compliance Code :
not_compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Terminal Shape :
J BEND
Pbfree Code :
No
ESR :
180 mΩ
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Width :
3.81mm
Length :
7.24mm