TAZH156M025CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZH156M025CRSZ0800
Tantalum Capacitors
Width :
3.81mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
4μA
Length :
7.24mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tan Delta :
0.06
Case Code (Imperial) :
Tantalum
Packing Method :
TR, 7 INCH
Weight :
365.00011mg
POLARIZED
Termination :
SMD/SMT
Dissipation Factor :
8 %
Tolerance :
20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
yes
Depth :
3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
15μF
Mounting Feature :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
8 Weeks
Reach Compliance Code :
not_compliant
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
J BEND
Height :
2.8mm