TAZH156K025CBSZ0800
Mfr.Part #
TAZH156K025CBSZ0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
J BEND
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
HTS Code :
Capacitance :
15μF
Leakage Current :
0.004mA
Depth :
3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
ECCN Code :
EAR99
Length :
7.24mm
Package / Case :
H
Ripple Current :
150mA
Weight :
335mg
Voltage - Rated DC :
25V
Pbfree Code :
No
Tan Delta :
0.06
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height :
2.79mm
Polarity :
POLARIZED
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tantalum
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-55°C
yes
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
10%