TAZH107K015LBLB0845
Mfr.Part #
TAZH107K015LBLB0845
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
Size Code :
Positive Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
15V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
100μF
Terminal Shape :
J BEND
Reach Compliance Code :
not_compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.015mA
Polarity :
POLARIZED
Negative Tolerance :
10%
Surface Mount :
yes
Package / Case :
H
Tan Delta :
0.1
Operating Temperature (Max) :
125°C
Ripple Current :
370mA
ESR :
180 mΩ
Width :
3.81mm