TAZH106K035CRSB0800
Mfr.Part #
TAZH106K035CRSB0800
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Positive Tolerance :
10%
Negative Tolerance :
10%
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Reach Compliance Code :
not_compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.24mm
8 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Size Code :
Width :
3.81mm
Height :
2.79mm
3 (168 Hours)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
10μF
Ripple Current :
160mA
ESR :
900 mΩ
Tan Delta :
0.08
Leakage Current :
0.004mA
Pbfree Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V