TAZH106K035CBSB0945
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZH106K035CBSB0945
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
H
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Polarity :
POLARIZED
Capacitance :
10μF
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature (Max) :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-609 Code :
e4
Leakage Current :
0.004mA
Width :
3.81mm
HTS Code :
Ripple Current :
160mA
Pbfree Code :
yes
ESR :
900 mΩ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Negative Tolerance :
10%
Positive Tolerance :
10%
Tan Delta :
0.08
Terminal Shape :
J BEND
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
H
Factory Lead Time :
8 Weeks
Weight :
335mg
Voltage - Rated DC :
35V
Size Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Length :
7.24mm