TAZG686K010LBSB0045
Mfr.Part #
TAZG686K010LBSB0045
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
G
Datasheet
Download
e0
Positive Tolerance :
10%
Tan Delta :
0.1
Polarity :
POLARIZED
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Ripple Current :
270mA
Length :
6.73mm
Packaging :
Bulk
ESR :
275 mΩ
HTS Code :
Package / Case :
G
Capacitance :
68µF
Voltage - Rated DC :
10V
not_compliant
Negative Tolerance :
10%
Weight :
205mg
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Leakage Current :
0.006mA
Dielectric Material :
Tantalum
Width :
2.79mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C