TAZG686K010CBSB0024
Mfr.Part #
TAZG686K010CBSB0024
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
G
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
0.006mA
Ripple Current :
130mA
Tan Delta :
0.1
Length :
6.73mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
G
Capacitance :
68µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
10V
Height :
2.79mm
2
Tolerance :
10%
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Weight :
205mg
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.1Ohm