TAZG685K025CBSB0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZG685K025CBSB0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
G
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Size Code :
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Tolerance :
10%
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Dielectric Material :
Tantalum
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated DC :
25V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
G
Ripple Current :
130mA
Terminal Shape :
J BEND
Published :
Polarity :
POLARIZED
ECCN Code :
EAR99
Height :
2.79mm
Weight :
205mg
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Number of Terminations :
2
Capacitance :
6.8μF
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
Leakage Current :
0.002mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
HTS Code :
Depth :
2.79mm
Length :
6.73mm