TAZG476M015CRSB0800
Mfr.Part #
TAZG476M015CRSB0800
Leakage Current :
0.01mA
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
not_compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Tantalum
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
130mA
Width :
2.79mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
6.73mm
Capacitance :
47μF
Negative Tolerance :
20%
Voltage - Rated DC :
15V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tan Delta :
0.08
ESR :
1100 mΩ
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Positive Tolerance :
20%