TAZG476K015CRSB0000
Mfr.Part #
TAZG476K015CRSB0000
Length :
6.73mm
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tan Delta :
0.08
Leakage Current :
0.01mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
10%
Width :
2.79mm
Ripple Current :
130mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Size Code :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
ESR :
1100 mΩ
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Capacitance :
47μF
Positive Tolerance :
10%
HTS Code :
Height :
2.79mm