TAZG476K010LBSB0845
Mfr.Part #
TAZG476K010LBSB0845
Leakage Current :
0.004mA
Width :
2.79mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tan Delta :
0.1
Ripple Current :
280mA
Voltage - Rated DC :
10V
2
Reach Compliance Code :
not_compliant
Size Code :
Positive Tolerance :
10%
Negative Tolerance :
10%
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ESR :
250 mΩ
Capacitance :
47μF
Length :
6.73mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ