TAZG475K035LRSB0824
Mfr.Part #
TAZG475K035LRSB0824
Tantalum Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Positive Tolerance :
10%
Terminal Shape :
J BEND
Tan Delta :
0.06
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Size Code :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
2.79mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Capacitance :
4.7μF
Leakage Current :
0.002mA
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e0
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Negative Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Ripple Current :
230mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR :
375 mΩ
Voltage - Rated DC :
35V
Length :
6.73mm