TAZG336K010CBSZ0H00
Mfr.Part #
TAZG336K010CBSZ0H00
Package / Case
G
Weight :
205mg
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR :
1100 mΩ
Operating Temperature (Min) :
-55°C
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Tan Delta :
0.1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
33μF
HTS Code :
Width :
2.79mm
Leakage Current :
0.003mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Negative Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature (Max) :
155°C
Package / Case :
G
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Packaging :
Bulk
Length :
6.73mm
Size Code :
Pbfree Code :
No
Positive Tolerance :
10%
Ripple Current :
130mA