TAZG336K010CBLZ0000
Mfr.Part #
TAZG336K010CBLZ0000
Package / Case
G
Tantalum Capacitors
ESR :
1100 mΩ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
2.79mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Package / Case :
G
Capacitance :
33μF
Ripple Current :
130mA
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Tan Delta :
0.1
Positive Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.003mA
Dielectric Material :
Tantalum
Operating Temperature (Max) :
155°C
Voltage - Rated DC :
10V
Length :
6.73mm
Weight :
205mg
Negative Tolerance :
10%