TAZG226K015CRSB0800
Mfr.Part #
TAZG226K015CRSB0800
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Mounting Feature :
Surface Mount
Negative Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.004mA
Height :
2.79mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Operating Temperature (Max) :
155°C
ESR :
1100 mΩ
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Capacitance :
22µF
HTS Code :
Width :
2.79mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Positive Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
2
Size Code :
Ripple Current :
130mA
Length :
6.73mm