TAZG107K010LBSZ0900
Mfr.Part #
TAZG107K010LBSZ0900
Tantalum Capacitors
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
2.79mm
Surface Mount :
yes
Radiation Hardening :
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
100μF
Tan Delta :
0.1
Ripple Current :
270mA
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
JESD-609 Code :
e4
Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.01mA
Voltage - Rated DC :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
275mOhm
Packaging :
Bulk
Length :
6.73mm
Depth :
2.79mm