TAZG106M025CBSZ0800
Mfr.Part #
TAZG106M025CBSZ0800
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Polarity :
POLARIZED
Capacitance :
10μF
Leakage Current :
0.003mA
Pbfree Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size Code :
JESD-609 Code :
e0
Length :
6.73mm
Packaging :
Bulk
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Voltage - Rated DC :
25V
HTS Code :
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.79mm
Terminal Shape :
J BEND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Tan Delta :
0.06
Tolerance :
20%
Number of Terminations :
2
Ripple Current :
120mA
Height :
2.79mm