TAZG106K025CWSZ0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZG106K025CWSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
G
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Dielectric Material :
Tantalum
Voltage - Rated DC :
25V
Height :
2.79mm
Terminal Shape :
J BEND
HTS Code :
Package / Case :
G
Mounting Feature :
Surface Mount
Published :
Surface Mount :
yes
Tan Delta :
0.06
Polarity :
POLARIZED
Leakage Current :
0.003mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.4Ohm
Capacitance :
10μF
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tray
JESD-609 Code :
e0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
WAFFLE PACK
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Pbfree Code :
No
Number of Terminations :
2
Weight :
205mg
Factory Lead Time :
8 Weeks
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Length :
6.73mm
Tolerance :
10%
Reach Compliance Code :
not_compliant
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Ripple Current :
120mA
Depth :
2.79mm