TAZG106K025CBSZ0700
Mfr.Part #
TAZG106K025CBSZ0700
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
G
Datasheet
Download
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
0.003mA
Length :
6.73mm
Operating Temperature (Max) :
155°C
Packaging :
Bulk
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Capacitance :
10μF
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Dielectric Material :
Tantalum
ESR :
1400 mΩ
Package / Case :
G
Positive Tolerance :
10%
Polarity :
POLARIZED
Negative Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
25V
Weight :
205mg
yes
Width :
2.79mm
yes
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
120mA