TAZF685K025CRSZ0000
Mfr.Part #
TAZF685K025CRSZ0000
Package / Case
Molded
Tantalum Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
3.43mm
Mounting Feature :
Length :
5.59mm
Leakage Current :
0.002mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Ripple Current :
70mA
not_compliant
Dissipation Factor :
6 %
Height :
1.78mm
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
J BEND
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6.8μF
Package / Case :
Molded
Tolerance :
10%