TAZF685K020CRSZ0000
Mfr.Part #
TAZF685K020CRSZ0000
Package / Case
F
Size Code :
Weight :
125mg
Length :
5.59mm
Leakage Current :
0.002mA
Depth :
3.43mm
Voltage - Rated DC :
20V
Max Operating Temperature :
125°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
J BEND
Reach Compliance Code :
not_compliant
Height :
1.78mm
8 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Surface Mount :
yes
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Ripple Current :
80mA
Tolerance :
10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.4Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Polarity :
POLARIZED
JESD-609 Code :
e0
HTS Code :
Package / Case :
F
Capacitance :
6.8μF
Tan Delta :
0.06
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C