TAZF685J020CRSZ0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZF685J020CRSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
F
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Surface Mount :
yes
Length :
5.59mm
Capacitance :
6.8μF
Leakage Current :
0.002mA
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated DC :
20V
Package / Case :
F
Factory Lead Time :
8 Weeks
Polarity :
POLARIZED
HTS Code :
Ripple Current :
80mA
JESD-609 Code :
e0
Weight :
125mg
Negative Tolerance :
5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dielectric Material :
Tantalum
Number of Terminations :
2
ESR :
2400 mΩ
Pbfree Code :
No
Reach Compliance Code :
not_compliant
Operating Temperature (Max) :
155°C
Size Code :
Width :
3.43mm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Positive Tolerance :
5%