TAZF476M006CRSZ0900
Mfr.Part #
TAZF476M006CRSZ0900
ESR :
3500 mΩ
Leakage Current :
0.003mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Ripple Current :
70mA
Length :
5.59mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - electroplated
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Positive Tolerance :
20%
Width :
3.43mm
J BEND
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6V
Capacitance :
47μF
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Negative Tolerance :
20%
Height :
1.78mm