TAZF476K010LBSB0045
Mfr.Part #
TAZF476K010LBSB0045
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
F
Datasheet
Download
Negative Tolerance :
10%
Reach Compliance Code :
not_compliant
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Leakage Current :
0.004mA
Packaging :
Bulk
Positive Tolerance :
10%
Ripple Current :
200mA
Pbfree Code :
No
Terminal Shape :
J BEND
Polarity :
POLARIZED
Length :
5.59mm
Tantalum
Voltage - Rated DC :
10V
Package / Case :
F
Operating Temperature (Max) :
125°C
JESD-609 Code :
e0
Weight :
125mg
Width :
3.43mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tan Delta :
0.1
Operating Temperature (Min) :
-55°C
ESR :
400 mΩ
Capacitance :
47μF