TAZF336M004CBSZ0800
Mfr.Part #
TAZF336M004CBSZ0800
Package / Case
F
Tan Delta :
0.08
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Dielectric Material :
Tantalum
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Package / Case :
F
Length :
5.59mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Depth :
3.43mm
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Weight :
125mg
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Size Code :
Capacitance :
33μF
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
1.78mm
Voltage - Rated DC :
4V
J BEND
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Ripple Current :
90mA
POLARIZED
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
20%
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount :
yes
Leakage Current :
0.002mA
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ