TAZF336K015CBSZ0800
Mfr.Part #
TAZF336K015CBSZ0800
CAP TANT
Stock
8
In Stock :
8
Tantalum Capacitors
Positive Tolerance :
10%
Height :
1.78mm
Terminal Shape :
J BEND
Dielectric Material :
Tantalum
HTS Code :
Pbfree Code :
No
Capacitance :
33μF
Length :
5.59mm
Reach Compliance Code :
not_compliant
Ripple Current :
70mA
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Rated (DC) Voltage (URdc) :
15V
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tan Delta :
0.06
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Polarity :
POLARIZED
Packaging :
Bulk
Surface Mount :
yes
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
EAR99
Size Code :
2214
Leakage Current :
0.005mA
Width :
3.43mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Negative Tolerance :
10%
ESR :
3000 mΩ