TAZF336K010CRSZ0000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZF336K010CRSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
F
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
JESD-609 Code :
e0
Polarity :
POLARIZED
Length :
5.59mm
Package / Case :
F
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Positive Tolerance :
10%
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Ripple Current :
100mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature (Max) :
125°C
Negative Tolerance :
10%
Width :
3.43mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
10V
Tan Delta :
0.08
Leakage Current :
0.003mA
Reach Compliance Code :
not_compliant
Pbfree Code :
No
ESR :
1500 mΩ
Dielectric Material :
Tantalum
Terminal Shape :
J BEND
Weight :
125mg
Capacitance :
33μF
Operating Temperature (Min) :
-55°C