TAZF226K015LRSZ0000
Mfr.Part #
TAZF226K015LRSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
F
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Negative Tolerance :
10%
Weight :
125mg
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Leakage Current :
0.003mA
Terminal Shape :
J BEND
Package / Case :
F
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR :
800 mΩ
Operating Temperature (Max) :
125°C
Length :
5.59mm
Surface Mount :
yes
Dielectric Material :
Tantalum
Size Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
3.43mm
Tan Delta :
0.08
Ripple Current :
140mA
Voltage - Rated DC :
15V