TAZF156K010CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZF156K010CRSZ0800
Leakage Current :
2µA
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Dissipation Factor :
8 %
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
5.59mm
Tan Delta :
0.08
Voltage - Rated :
10V
Dielectric Material :
Tantalum
Case Code (Metric) :
Depth :
3.43mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Min Operating Temperature :
-55°C
Ripple Current :
200mA
Weight :
153.002376mg
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
10V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Width :
3.43mm
Termination :
SMD/SMT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Height :
1.78mm
Tolerance :
10%
Capacitance :
15μF