TAZF107M004CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZF107M004CRSZ0800
HTS Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Dielectric Material :
Tantalum
Width :
3.43mm
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Negative Tolerance :
20%
TANTALUM CAPACITOR
ESR :
2000 mΩ
Height :
1.78mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Tan Delta :
0.1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size Code :
Terminal Shape :
J BEND
Surface Mount :
yes
EAR99
Positive Tolerance :
20%
Ripple Current :
90mA
Capacitance :
100μF
Leakage Current :
0.004mA
1 (Unlimited)
Operating Temperature (Max) :
125°C
Reach Compliance Code :
not_compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Length :
5.59mm