TAZE685M010CRSZ0700
Mfr.Part #
TAZE685M010CRSZ0700
Capacitance :
6.8μF
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Max) :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tantalum
Mounting Feature :
2
Terminal Shape :
J BEND
1 (Unlimited)
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Polarity :
POLARIZED
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Leakage Current :
0.001mA
Tan Delta :
0.06
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
ESR :
3500 mΩ
Negative Tolerance :
20%
Ripple Current :
60mA
Width :
2.54mm
Height :
1.27mm
Length :
5.08mm
Positive Tolerance :
20%