TAZE685K020CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZE685K020CRSZ0800
HTS Code :
ESR :
5000 mΩ
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
not_compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Tantalum
Mounting Feature :
Ripple Current :
50mA
Terminal Shape :
J BEND
Capacitance :
6.8μF
Negative Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.002mA
Positive Tolerance :
10%
Width :
2.54mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Polarity :
POLARIZED
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.27mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
e0
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Tan Delta :
0.06
Length :
5.08mm