TAZE685K015CRSZ0000
Mfr.Part #
TAZE685K015CRSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
not_compliant
Package / Case :
E
HTS Code :
Tolerance :
10%
Depth :
2.54mm
TR, 7 INCH
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
0.001mA
Pbfree Code :
No
Weight :
65mg
Voltage - Rated DC :
15V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Ripple Current :
70mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Height :
1.27mm
Capacitance :
6.8μF
Tan Delta :
0.08
Length :
5.08mm