TAZE685K010LRSZ0H00
Mfr.Part #
TAZE685K010LRSZ0H00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Leakage Current :
0.001mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Width :
2.54mm
Non-RoHS Compliant
Weight :
65mg
e0
ESR :
1000 mΩ
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Positive Tolerance :
10%
Capacitance :
6.8μF
not_compliant
Operating Temperature (Max) :
125°C
Ripple Current :
120mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Negative Tolerance :
10%
Number of Terminations :
2
Package / Case :
E
Voltage - Rated DC :
10V
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
HTS Code :
Length :
5.08mm