TAZE685J015CBSZ0000
Mfr.Part #
TAZE685J015CBSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Length :
5.08mm
Tan Delta :
0.08
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Size Code :
Height :
1.27mm
Ripple Current :
70mA
Pbfree Code :
No
Depth :
2.54mm
Surface Mount :
yes
Max Operating Temperature :
125°C
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated DC :
15V
Package / Case :
E
Capacitance :
6.8μF
Leakage Current :
0.001mA
Packaging :
Bulk
1 (Unlimited)
Weight :
65mg
Tolerance :
5%