TAZE476K004CBSZ0900
Mfr.Part #
TAZE476K004CBSZ0900
Tantalum Capacitors
Size Code :
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric Material :
Tantalum
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Capacitance :
47μF
JESD-609 Code :
e4
Leakage Current :
0.002mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Ripple Current :
70mA
Height :
1.27mm
Tolerance :
10%
Length :
5.08mm
Weight :
65mg
Tan Delta :
0.08
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Depth :
2.54mm
HTS Code :
Published :
Voltage - Rated DC :
4V