TAZE475K015CWSZ0900
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TAZE475K015CWSZ0900
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Description
CAP TANT
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum Capacitors
Packaging :
Tray
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size Code :
HTS Code :
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
2.54mm
Length :
5.08mm
Height :
1.27mm
Published :
Package / Case :
E
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
10%
Capacitance :
4.7μF
Weight :
65mg
JESD-609 Code :
e4
Voltage - Rated DC :
15V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Surface Mount :
yes
Tan Delta :
0.06
Ripple Current :
60mA
Leakage Current :
0.001mA