TAZE335M020CWSZ0900
Mfr.Part #
TAZE335M020CWSZ0900
Tantalum Capacitors
Tolerance :
20%
Length :
5.08mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated DC :
20V
Leakage Current :
0.001mA
Packaging :
Tray
Height :
1.27mm
Capacitance :
3.3μF
Min Operating Temperature :
-55°C
JESD-609 Code :
e4
Ripple Current :
60mA
Tantalum
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
2.54mm
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm