TAZE226K010CRSB0000
Mfr.Part #
TAZE226K010CRSB0000
Package / Case
Molded
yes
Ripple Current :
80mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Tan Delta :
0.08
Terminal Shape :
J BEND
Polarity :
Polar
Voltage - Rated DC :
10V
Reach Compliance Code :
not_compliant
Tolerance :
10%
Depth :
2.54mm
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
0.003mA
Dielectric Material :
Tantalum
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size Code :
JESD-609 Code :
e0
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Height :
1.27mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Published :
Length :
5.08mm
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
125°C
Dissipation Factor :
8 %
Capacitance :
22µF