TAZE226K006CRSZ0900
Mfr.Part #
TAZE226K006CRSZ0900
Tantalum Capacitors
Polarity :
POLARIZED
Leakage Current :
0.002mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Terminal Shape :
J BEND
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Positive Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
Dielectric Material :
Tantalum
Terminal Finish :
Gold (Au) - electroplated
Tan Delta :
0.08
Ripple Current :
60mA
Length :
5.08mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6V
Width :
2.54mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
22µF
ESR :
3500 mΩ
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
1.27mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature (Max) :
125°C
Surface Mount :
yes
Negative Tolerance :
10%