TAZE156K015LRSZ0800
Mfr.Part #
TAZE156K015LRSZ0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
2
Negative Tolerance :
10%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size Code :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.002mA
Ripple Current :
110mA
ESR :
1200 mΩ
Length :
5.08mm
Positive Tolerance :
10%
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
8 Weeks
Weight :
65mg
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Capacitance :
15μF
Voltage - Rated DC :
15V
Width :
2.54mm
Operating Temperature (Max) :
125°C