TAZE155K035CRSZ0H00
Mfr.Part #
TAZE155K035CRSZ0H00
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Length :
5.08mm
Number of Terminations :
2
Package / Case :
E
No
Tolerance :
10%
Capacitance :
1.5μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size Code :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e0
Weight :
65mg
ESR :
4500 mΩ
Surface Mount :
yes
Width :
2.54mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature (Max) :
155°C
Leakage Current :
0.001mA
Ripple Current :
60mA
Voltage - Rated DC :
35V