TAZE155K035CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZE155K035CRSZ0800
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR :
4500 mΩ
Operating Temperature (Max) :
155°C
Ripple Current :
60mA
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Mounting Feature :
Surface Mount
Width :
2.54mm
JESD-609 Code :
e0
Length :
5.08mm
Tan Delta :
0.06
Height :
1.27mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Capacitance :
1.5μF
Reach Compliance Code :
not_compliant
ECCN Code :
EAR99
2
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Negative Tolerance :
10%
Leakage Current :
0.001mA
Terminal Shape :
J BEND
Positive Tolerance :
10%