TAZE106K015CRLC0800
Mfr.Part #
TAZE106K015CRLC0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Capacitance :
10μF
Tolerance :
10%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
E
ESR :
4000 mΩ
Length :
5.08mm
Ripple Current :
60mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
15V
8 Weeks
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature (Max) :
125°C