TAZE106K010CBSZ0000
Mfr.Part #
TAZE106K010CBSZ0000
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Weight :
65mg
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitor Type :
TANTALUM CAPACITOR
Min Operating Temperature :
-55°C
Ripple Current :
60mA
JESD-609 Code :
e0
Height :
1.27mm
Length :
5.08mm
Capacitance :
10μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
2.54mm
Size Code :
Package / Case :
E
2
Tolerance :
10%
Voltage - Rated DC :
10V
Leakage Current :
0.001mA
Tantalum
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm