TAZE106K006CBSZ0900
Mfr.Part #
TAZE106K006CBSZ0900
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Leakage Current :
0.001mA
Length :
5.08mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
6V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
HTS Code :
Height :
1.27mm
yes
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Tan Delta :
0.08
Tolerance :
10%
Package / Case :
E
JESD-609 Code :
e4
Depth :
2.54mm
Ripple Current :
60mA
Weight :
65mg
Capacitance :
10μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
6V