TAZE106J010CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZE106J010CRSZ0800
Ripple Current :
60mA
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
Length :
5.08mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Height :
1.27mm
Surface Mount :
yes
ESR :
3500 mΩ
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
J BEND
JESD-609 Code :
e0
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature (Max) :
125°C
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Size Code :
ECCN Code :
EAR99
Leakage Current :
0.001mA
Polarity :
POLARIZED
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
Capacitance :
10μF
Negative Tolerance :
5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Positive Tolerance :
5%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Width :
2.54mm