TAZE105K050CRSZ0800
Mfr.Part #
TAZE105K050CRSZ0800
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
E
Datasheet
Download
Tantalum Capacitors
Tolerance :
10%
Packing Method :
TR, 7 INCH
2
Weight :
65mg
Leakage Current :
0.001mA
Height :
1.27mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.08mm
Depth :
2.54mm
0.06
Package / Case :
E
Ripple Current :
50mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Voltage - Rated DC :
50V